Pārlēkt uz lapas satura sākumu.
Jūs atrodaties šeit

Zviedru valodas apguvēja dalās pieredzē, stāstot savu stāstu

Cik vien es atceros, man vienmēr ir interesējušas svešvalodas. Bērna gados es mēdzu skatīties bērnu TV programmas zviedru valodā – kāda iemesla dēļ mani iedvesmoja zviedru valodas izruna. Zviedru valodai manā sirdī vienmēr ir bijusi kāda īpaša vieta. Mana motivācija pieauga, kad skolotājs mani uzslavēja par manām valodas prasmēm. Kad es biju septītajā klasē, es nospraudu sev mērķi: es gribēju būt tā, kas par zviedru valodas prasmēm devītās klases beigās saņems stipendiju. Es biju tik lepna, kad dzirdēju savu vārdu semestra noslēguma svinībās!

Mana valodu mācīšanās stratēģija ir vienkārša: es cenšos klausīties valodu, cik daudz vien iespējams. Es neesmu pārliecināta, kāpēc man tas ir tik svarīgi, bet es uzskatu, ka ir grūti mācīties valodu, ja nav skaņu ierakstu, lai to klausītos. Kad es atkal un atkal varu dzirdēt vienu un to pašu tekstu, es sāku saprast izrunas īpatnības. Varbūt ar izrunas sistēmas palīdzību es varu izšķirt valodas komponentus. Man būtu grūti mācīties valodu, kuru nerunā, piemēram, latīņu valodu.

Es labprāt apsveru veidus, kā padarīt vieglāku savu mācību procesu. Es gandrīz nekad nemācos no skolas mācību grāmatu vārdnīcām. Tā vietā man patīk lasīt ārzemju žurnālus un romānus. Svarīgi ir tekstus izvēlēties pašai: interesants saturs ļauj valodu vieglāk iegaumēt. Mācoties vidusskolā, savu dienasgrāmatu es rakstīju angļu valodā. Manai mātei un viņas radiniekiem ļoti interesēja citu cilvēku darīšanas, bet – man par laimi – viņi nevarēja saprast angļu valodu! Es arī iemācījos rakstīt par dažādām tēmām, un daudz brīvāk nekā līdz tam.

Pašlaik es studēju universitātē: mans galvenais priekšmets ir franču valoda un kultūra. Es izvēlējos franču valodu tāpēc, ka kādreiz nākotnē tā varētu noderēt darbā. Jo vairāk es mācos, jo vairāk es valodu iemīlu! Katrai valodai un kultūrai ir īpašas pazīmes ar labajām un sliktajām pusēm. Ir arī aizraujoši mācīties izteicienus, kas nav pārtulkojami – vismaz ne ļoti labi – kādā citā valodā.

Šajā stāstā valodas apguvēja ļoti labi apzinās savu lietoto stratēģiju un mācīšanās mērķus. Sākumā viņai ļoti svarīgi ir klausīties jauno valodu, cik daudz vien iespējams. Nospiediet taustiņu, lai lasītu vairāk par dažādiem mācīšanās stiliem.

[ augšup ]
Sekojiet mums:
facebookFacebook ‪twitterTwitter